Eredményesen zajlik a Magyar Állatvédők Országos Szervezete (MÁOSZ) és a Közös Ügyünk az Állatvédelem Alapítvány közös országos ivartalanítási programja, amelyben már több mint 680 állatot kezeltek.
A Közös Ügyünk az Állatvédelem Alapítvány MTI-hez elküldött pénteki közleménye szerint a program megvalósítására az alapítvány 2026 márciusában 50 millió forintos támogatási keretet biztosított. A forrásokat a mintegy 80 tagszervezetet tömörítő MÁOSZ belső pályázati rendszerben osztja szét tagszervezetei között. A támogatások mértékét a szervezetek tevékenységi köre és a gondozott állatok száma alapján határozták meg.
A programban eddig 682 állat – 289 kutya és 393 macska – ivartalanítása valósult meg 17 vármegye állatvédő szervezeteinek közreműködésével. A kezdeményezés célja a kóbor állatok számának csökkentése és a felelős állattartás elősegítése.
A program részeként eddig 82 elszámolás érkezett be, amelyek alapján több mint 20 millió forintot utaltak át közvetlenül az állatorvosoknak. Az ivartalanítások december 31-ig folyamatosan zajlanak.
A közlemény szerint az elmúlt három évben több mint tízezer kutya és macska ivartalanítását támogatták, ezzel jelentősen hozzájárulva a nem kívánt szaporulat és a kóbor állatok számának mérsékléséhez, ami biztonságosabb köztereket, kisebb menhelyi terhelést, valamint mérsékeltebb állat- és közegészségügyi kockázatot biztosít.
Az alapítvány közleményében hangsúlyozta: az ivartalanítás a hazai állatvédelmi rendszer egyik legfontosabb megelőző eszköze.
2026. június 26.
(MTI)










Hozzászólok